Jak poprawić cerę? Metody poprawienia kondycji skóry.

photo3Atrakcyjność kobiety od dawna ustalona została na kolor skóry twarzy. To było bardzo ważne – nie na darmo w znanej i nami wszystkimi ulubionej bajki bohaterka ciągle pyta lustro, czy ona wszystkich droższy, румяней i bielsze, mając na uwadze kolor jego twarzy.

Pojęcie piękna nie zmieniło się do dziś: zdrowy rumieniec i równomierne zabarwienie skóry zawsze wywołują pragnienie

Pojęcie piękna nie zmieniło i dziś: zdrowy rumieniec i równomierne zabarwienie skóry zawsze wywołują pragnienie, aby podziwiać kobietą, jednak w warunkach współczesnego życia miejskiego wyglądać świeży i rumiany jest daleko od każdego z nas.

Budząc się rano i podchodząc do lustra, zazwyczaj widzimy tam zupełnie nie to, co chciałbym: widzimy blado umęczoną twarz, często z odcieniem szarym. O taki odcień czasami mówią – „ziemisty” – słowo, po prostu straszne, jeśli użyć go w odniesieniu do koloru skóry!

Ale najgorsze jest to, że większość z nas do tego przyzwyczaili i uważają, że z tym walczyć praktycznie bezużyteczne: bo trzeba codziennie wstawać i iść do pracy, i czasu na to, aby jak należy dbać o siebie, zupełnie nie.

I zwracamy się o pomoc do kosmetykach, najczęściej ozdobny, a nie leczniczej: farbę „землистость”, tak i poszedł do pracy.

Taki stosunek do siebie jest absolutnie niedopuszczalne: bo czas ucieka, i w przeciągu kilku lat, kiedy w końcu спохватимся i zdecydujemy, zająć się sobą, może być za późno – skóra znikną, straci swoje życie i zdrowie, a przywrócić ją do życia będzie łatwe i tanie.

Tymczasem ułatwić życie swojej skórze może każda kobieta, niezależnie od swojej pracy i obciążenia.

Aby rozpocząć, można zrezygnować z nałogów – a to nie tylko nikotyna czy alkohol, to jeszcze i kawa rozpuszczalna, kawa, różne szkodliwe „bajerów”, którymi jesteśmy przyzwyczajeni przekąski w pracy, siedzący tryb życia, siedzenie przy telewizorze, odstąpienie od spacerów na powietrzu, i wiele więcej, co sprawia, że nasza skóra blady i blednąć.

Zgadzam się, że choćby z tych powodów może zarządzać każda kobieta, i pozytywne zmiany w stylu życia raz pojawią się na twojej skórze – kolor twarzy na pewno się poprawi.

Oczywiście, dla uzyskania silnego efektu potrzebne są bardziej skuteczne sposoby, jednak powinien zacząć od zmiany stylu życia w ogóle – inaczej będzie bezużyteczny użyć drogie kremy i serum.

I pierwszą rzeczą, że trzeba zmienić na lepsze – to zasilanie. Jeśli kobieta nie siedzi na diecie, ona rzadko odnosi się do swojej diety z należytą starannością: mało czasu, tak i produkty w supermarkecie za rogiem takie dostępne, a po pracy tak zmęczona – po co utrudniać sobie życie?

Kupiłam, zrobiłam (dobrze, jeśli jeszcze nie w pełni gotowe produkty, takie jak kiełbasy lub sklepowych sałatek), nakarmiłaś rodzinę i siebie, umyłem naczynia i szybko do telewizora – nie przegapić ulubionego serialu. Oczywiście obraz ten nie zawsze jest poprawny, ale to zdarza się bardzo często.

Ale o to, co zbędne i niezgodne produkty, nadmiar smażonego, słodkiego, tłustego, brak świeżych owoców, ziół i warzyw odbijają się dosłownie na twarzy, staramy się nie myśleć, aby nie denerwować, lub obiecać sobie, że zajmiemy się tym później. Później – to kiedy?

photo4O osobnym zasilaniu słyszeli wszyscy, ale większość ludzi dlaczego wydaje się, że jest to bardzo trudne. A tymczasem wystarczy przestać mieszać w jednym posiłku białka różnych gatunków, skrobi i białka, białka i cukry, białka i węglowodany – i organizm od razu stanie się łatwiejsze.

Na przykład, jeśli przygotowujesz mięso lub ryby, nie dodawaj do nich ser i jaja, jak to często polecają w książkach kulinarnych, nie powinno się ich jeść z ziemniakami, makaronem, zboża i połącz z warzywami, ziołami, zioła – to najprostsze, co można zrobić. Znaleźć tabelę zgodności produktów problemu, a potrawy w taki sposób można przygotować znacznie więcej, niż w tradycyjnych receptur.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *